ПРО ХІД ПОЛИВНОГО СЕЗОНУ

На 23 вересня 2021 р. Управлінням укладено 1055 договорів на транспортування та забір води на площу 240,0 тис.га, з них 82 договори по насосним станціям Управління.

З початку поливного сезону для поливу сільськогосподарських культур Херсонської та Запорізької області Головною Насосною Станцією з Каховського водосховища перекачано понад 572,4 млн. куб. м води. Відповідно, у 2020 році – ГНС – 949,2 млн. куб. м, що на 39,7% менше порівняно з минулим роком. На водопостачання Західним та Іванівським груповими водогонами забрано – 8,5 млн. куб. м води.

Насосними станціями підкачки передано на полив понад 60,4 млн. м куб., полито фізичної площі 30,0 тис. га, здійснено 120,0 тис. га/пол. Для порівняння, тільки на прикладі роботи насосних станцій Управління (на поточну дату): у 2020 році забір води на полив – 127,1 млн. м куб., полито фізичної площі 32,0 тис. га, здійснено 246,4 тис. га/пол.

Це статистика.

Але є моменти у безперебійній роботі Управління в зоні Каховської зрошуваної системі, які не позначились на районні водогосподарські управління та сільгоспвиробників. Відповідно договірних зобов’язань перед фермерами наповненість магістрального та розподільчих каналів на протязі всього поливного сезону підтримували заявленим обсягам води, посередниками яких в даному випадку виступають вище зазначені районні управління. Але забір води проводився на 20 % менше заявлених обсягів. Затрати електроенергії на перекачку необхідного об’єму води, щоби виконати заявки, «повисли» на Управління. А це – сьогодення.

© Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше
globalmenu